uczestnicy i wolontariusze nocują w zapewnionych przez nas na miejscu 4 lub 5-osobowych namiotach. Każdy z uczestników we własnym zakresie powinien zapewnić sobie materac/matę, śpiwór, poduszkę i opcjonalnie koc.
na obozie funkcjonuj kuchnia polowa, a posiłki przygotowywane są przez wolontariuszy ze służby kuchennej. Zapewniamy 4 posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Dodatkowo na miejscu dostępne są słodkie i słone przekąski.
tak, jest taka możliwość. Ograniczenia lub wymagania dotyczące diety należy podać przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego oraz przy wypełnianiu karty obozowej, którą otrzymasz po akceptacji zgłoszenia na obóz.
na obóz możesz przyjechać i wrócić zorganizowanym przez nas autokarem. Każdego roku autokar odjeżdża z Warszawy lub bliskiej okolicy. Dokładne informacje co do miejsca i godziny odjazdu i powrotu autokarów będziemy przekazywać bliżej terminu obozu. Możesz również przyjechać i wrócić we własnym zakresie. UWAGA: dojazd i powrót z obozu we własnym zakresie nie zmniejsza opłaty za koszt uczestnictwa w obozie.
w specjalnie przeznaczonych do tego namiotach sanitarnych. Wodę do mycia czerpiemy z jeziora Płaskiego. Jej jakość jest skontrolowana i zatwierdzona przez Sanepid. Ciepłą wodę uzyskujemy po podgrzaniu w parniku 🙂
na obozie dostępne jest 5 regularnie opróżnianych i czyszczonych latryn.
zdarzają się upały, ale i zimne okresy. Nocą temperatura może spadać poniżej 10 stopni Celsjusza.
listę niezbędnych rzeczy znajdziesz tutaj
telefon i inne rozpraszające urządzenia elektroniczne (smartwatche, tablety, odtwarzacze mp3 itd.) należy oddać do depozytu na czas trwania rekolekcji.
nie, telefon i inne rozpraszające urządzenia elektroniczne (smartwatche, tablety, odtwarzacze mp3 itd.) należy oddać do depozytu na czas trwania rekolekcji.
w wyjątkowych sytuacjach, po konsultacji z kadrą prowadzącą, jest możliwość udostępnienia telefonu lub skorzystania z Internetu.
tak, kąpiele w jeziorze odbywają się tylko pod okiem kwalifikowanego ratownika.
bardzo prosimy, by nie odwiedzać dzieci w czasie trwania rekolekcji. Z doświadczenia wiemy, że spotkanie i ponowny wyjazd rodziców/opiekunów może być dla dziecka, tak silnym doświadczeniem emocjonalnym, że nie pozwoli mu owocnie przeżywać pozostałego czasu rekolekcji. Odwiedziny mogą również negatywnie wpłynąć na innych uczestników, w których odezwie się zazdrość i silna tęsknota za ich rodzicami.
jako uczestnik/uczestniczka rekolekcji masz obowiązek uczestniczyć we wszystkich obowiązkowych punktach programu. Nie musisz jednak uczestniczyć w rozgrywkach i aktywnościach organizowanych w czasie wolnym.
kwaterka to czas przygotowywania infrastruktury obozowej – rozkładanie altan, namiotów, kuchni, kąpieliska itd. Rozkładanie obozu rozpoczyna się zwykle kilka dni przed rozpoczęciem pierwszego turnusu. Zwijanie obozu rozpoczyna się natomiast w dniu zakończenia ostatniego z turnusów i trwa kilka dni. Jeśli chciałbyś uczestniczyć w rozkładaniu lub zwijaniu obozu, skontaktuj się z nami wcześniej. Będziemy bardzo wdzięczni za Twoją pomoc!
Możesz! Najpierw jednak potrzebujemy Cię poznać i wspólnie ustalić najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i dla nas. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.